Tipy na účesy pro kulatý obličej

0

Kulatý obličej je poměrně častý typem. Jeho znaky je podobná šířka i délka obličeje, velmi jemné linie s nevýraznou bradou, velkými tvářemi a symetrií. Důležité je proto při vybírání účesu či střihu myslet na optické zeštíhlení obličeje.

Co se hodí?

Jestliže si zoufáte nad tvarem svého obličeje, vyzkoušejte speciální střih, a uvidíte, co vše dokážou vlasy. Díky účesu totiž můžete obličej opticky prodloužit a zjemnit. K tomu se hodí spíše dlouhé vlasy. K tomuto tvaru obličeje se také skvěle hodí delší ofina, vyzkoušet můžete také různé typy culíků. Rozhodně však volte raději delší střihy vlasů.

Vlasy pod ramena

Takováto délka je pro kulatý obličej naprosto ideální. Lehce totiž obličej protáhne a při rafinovaném střihu dokonce i zeštíhlí linii výrazných tváří. Střední délku vlasů můžete kombinovat jak s pěšinkou, tak také s ofinou na stranu. Snažte se vyvarovat objemu vlasů po stranách obličeje. Hodí se spíše rovné vlasy, jestliže však toužíte po kudrnách, vyzkoušejte vlasy natočit kulmou v délkách od uší směrem k ramenům.

Krátké vlasy?

Jestliže máte kulatý obličej, a přesto toužíte po krátkém sestřihu, nemusíte si zoufat, že by vám to neslušelo. Je však třeba dbát na o něco více zásad, jak zjemnit rysy obličeje. U jakéhokoliv kratšího sestřihu se soustřeďte na to, aby největší objem byl navrchu, po stranách se snažte sčesat je k hlavě. U mikáda konečky netočte dovnitř směrem k obličeji, naopak pro lepší efekt je lepší vytáčet je ven, nebo je můžete zkusit vyžehlit do rovna, to obličej ještě více prodlouží. Skvěle se hodí také ofina sčesaná na stranu.

Ten správný účes dokáže udělat s jakýmkoliv typem obličeje doslova divy. Vyzkoušejte proto střih přesně na míru pro svůj obličej.

Zdroj foto: pixabay.com

Share.

About Author

Leave A Reply