Slovenská Orava přeje turistům! Potěší se zkušení i rekreační chodci

0

Navštívit krásnou oravskou přírodu, jeden z nejkrásnějších koutů Slovenska, je vždy dobrý nápad. Na podzim si zde můžete naplno užít příjemnou turistiku a kochat se nádhernými výhledy na malebná údolí a vesničky. Nadšenci do pěší turistiky a milovníci přírody by si tento kousek Slovenska určitě neměli nechat ujít.

Ještě předtím, než si obujete turistické boty, si však nezapomeňte najít ubytování. Orava láká mnoho návštěvníků a bylo by velmi nepříjemné, pokud byste po náročné túře neměli kde složit hlavu.

Babia hora je základ

K největším turistickým lákadlům patří nejvyšší vrchol Oravských Beskyd – Babia hora. Po výstupu do nadmořské výšky 1 725 metrů se na vrcholu setkáte se slovenskými i polskými turisty, protože se nachází přesně na hranici. Poláci ji nazývají Babia Góra nebo Diablak. Při výstupu se setkáte s místní bohatou faunou a flórou a užijete si neopakovatelné výhledy na všechny světové strany. Nemusíte se bát, nejde o náročnou turistiku, zvládnou ji všechny věkové skupiny, jen někteří možná s několika přestávkami.

Ostrý Roháč pro náročné

Náročné a ostřílené turisty potěší výstup na dvouvrcholovou horu Ostrý Roháč. Jde o velmi náročnou vysokohorskou túru s velkým převýšením. Připravte se na těžké úseky zabezpečené například řetězy. Výchozím i cílovým bodem je chata Zverovka a na túru se vydejte jen v dobrém počasí, ve vrcholové části vás totiž čekají žlaby a strmá severní stěna.

Roháče i pro amatéry

Ze Zverovky se ale můžete vydat i na mnohem jednodušší trasu. Vystoupejte třeba na Rákoň. O nízké náročnosti trasy mluví žlutá značka, po které během túry půjdete. Od Zverovky projdete Látanou dolinou, dále strmějším úbočím do sedla Zábrať až na vrchol Rákoň. Cestou z kopce do sedla si určitě naplno užijete malebné pohledy na celou Oravu.

Share.

About Author

Leave A Reply