Pleťové masky. Vyberte s námi tu správnou

0

Často stojíte v drogerii před regálem s maskami a nevíte si rady, která je pro vás ta pravá? Nebo jste se do světa péče pleťových masek ještě neponořila a nevíte, dle čeho vybrat tu správnou masku? Podívejte se na pár rad, abyste příště věděla, po čem sáhnout.

Jaký zvolit druh?

Nabízí se celá řada druhů masek, ať už se jedná o konzistenci nebo materiál. Jílová či gelová maska je skvělá pro mastnou problémovou pleť, kůži totiž vyčistí a zklidní. Naopak pro suchou a unavenou pleť se skvěle hodí látková maska, která poskytuje hloubkovou hydrataci, pleť rozjasní a omladí. Další oblíbenou možností jsou masky slupovací, ty pleti zajistí hloubkové čištění, zjemnění a lehké vypnutí.

Nebojte se masky střídat

Dle různých období potřebuje vaše pleť rozdílnou péči. Zaměřte se proto na podrobnou analýzu aktuálního stavu vaší pleti, abyste se dle toho mohla rozhodnout pro svou masku. Jestliže vás kůže pne či se dokonce tvoří šupinky, je nutné sáhnout po hydratační masce. U mastné pleti se naopak zaměřte na čistící schopnost masky a stahování pórů. Zkoušejte různé textury a složení.

Jak poznáte, že je to ta pravá?

Kvalitní masku byste měla poznat hned po použití. Jestliže je vámi vybraná maska správná, pak na vaší pleti pocítíte okamžité zlepšení. Jestliže jste tedy hned po prvním použití dosáhla kýžených výsledků, jako je rozjasnění, stažené póry, vyhlazení, hydratace a hebkost, pak je maska naprosto vyhovující a skvěle plní svůj účel. Může se však taky zcela běžně stát, že vám maska nesedne. Na trhu je velmi široká nabídka, a tak jen těžko poradit konkrétní produkt přímo na míru. Nebojte se proto zkoušet různé druhy a značky, nakonec najdete tu pravou.

Nabídka masek je velmi rozmanitá, základním parametrem při výběru by měl být účinek, pak už jen zvolte dle nálady texturu, značku, či vůni. Pleťová maska je příjemným relaxem po náročném dni.

Zdroj foto: freepik.com

Share.

About Author

Leave A Reply