Co platí na únavu z dlouhého sezení

0

Zůstat zdravý, fit a plný elánu je při sedavém zaměstnání docela fuška. Mnoho lidí má za to, že lidé, kteří během práce sedí, se moc nenadřou. Tudíž se jim zdá divné, když vyslovíte, že se cítíte unaveně. Pravdou je, že právě lidé sedící u stolu 8 až 12 hodin denně to mají nejtěžší.

Zdravý životní styl totiž zahrnuje spoustu věcí, od jídla, přes udržení pozitivní mysli, po pohyb. Ignorování některých z těchto faktů může vážně poškodit zdraví. Dlouhodobé sezení se může podepsat na zdraví. Postiženého často bolí záda, hlava a cítí se unavený. Nicméně únava z dlouhého sezení se vám může přihodit i v případě, že cestujete někam daleko. Jste rozlámaní, protivní, bolí vás celé tělo a cítíte únavu. Jak si v takovém případě pomoci? Ať už sedíte dlouho v práci nebo při cestování. Konec konců najdou se tací, kteří cestují pracovně poměrně pravidelně. Všem, kterých se tento problém týká, přinášíme rady a tipy, jak se únavy z dlouhého sezení zbavit.

Protažení těla

Nejlepší je, když si během sezení můžete udělat přestávky na protažení těla. Věřte nebo ne, protahování eliminuje stres a má mnoho zdravotních bonusů.

Cvičení

Každodenní půl hodinové cvičení velmi pomůže. Snížíte tak díky tomu riziko srdečního onemocnění, regulujete hladinu cholesterolu a navíc cvičení dodává energii. Díky němu se zbavíte pocitu únavy.

Pitný režim

Za únavou mnohdy stojí i fakt, že tělu chybí tekutiny. Dejte si šálek čaje, sklenku s citronovou či pomerančovou šťávou nebo jen čistou vodu. Během sezení má člověk tendence na pití zapomínat.

Čerstvý vzduch

Sedíte-li v kanceláři nebo dopravním prostředku, dopřejte si pravidelný přísun čerstvého vzduchu. Ten vás okysličí, zbaví únavy a zlepší náladu.

Jídlo

Energii získáte také z jídla. Ovšem ne z hranolků, krémových zákusků apod. Dopřejte si dostatek ovoce, zeleniny a především pak vitamín C.

Co platí na únavu z dlouhého sezení
Share.

About Author

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Leave A Reply