Originální, nebo kompatibilní náplň do tiskárny?

0

Používat tiskárnu dnes zvládne i méně zkušený uživatel počítačů. Je to celkem jednoduché a intuitivní. Problém však může nastat ve chvíli, kdy dojde náplň, a vy se rozhodnete pořídit novou. Je jedno, zda máte tiskárnu inkoustovou a hledáte cartridge, nebo máte tiskárnu laserovou a hledáte tonery. V obou případech se setkáte s možnostmi, jako jsou náplně originální a kompatibilní. Jak se liší?

Náplně do tiskárny

Náplně do tiskárny

Kompatibilní náplně

Ty se poslední roky dostávají do popředí. Když si je máme charakterizovat, tak je s nimi spojený fakt, že je nevyrábí přímo ta firma, která vyrobila vaši tiskárnu. A tak kompatibilní tonery HP pochází od jiné společnosti. Tedy takzvaně z druhovýroby. To nutně neznamená, že by byly jiné. Pokud jde o provedení, a tedy i kompatibilitu s vaší tiskárnou, rozhodně nebudete mít žádný problém. Bude nejenom pasovat, ale tiskárna ji také bez potíží přijme.

Důvody, proč jít touto cestou, jsou spojovány hlavně s cenou. Kompatibilní náplně patří mezi levnější řešení. Cenou se mohou lišit i o několik desítek procent, což se na nákladech za tisk projeví celkem výrazně. Pozitivy jsou i další věci:

  • Nabídka pro většinu současných modelů tiskáren
  • Dobrá kvalita tisku
  • Možnost vybrat i z vyšších kapacit

Originální náplně

Je celkem logické, čím bude charakteristický právě tento konkrétní segment. Když se podíváme například na originální tonery Xerox, tak o nich musíme říci, že je vyrábí právě tato firma. Budou tak opatřeny jejím logem. Výrobci u takových náplní argumentují hlavně tím, že se jedná o řešení, u kterého máte jistotu stoprocentní kompatibility a funkčnosti s vaší tiskárnou. Také argumentují použitím kvalitních dílů, nebo kvalitních a nezávadných náplní. A to se následně promítne na kvalitě tisku. Promítá se to ale i jiným směrem. A tím je cena. Pokud se rozhodnete pro nákup originálu, je nutné počítat s tím, že si za něho připlatíte.

Originální, nebo kompatibilní náplň do tiskárny?
5 (100%) 1 vote
Share.

About Author

Leave A Reply