Netiskne tiskárna? Toto mohou být hlavní důvody

0

Potřebujete něco vytisknout, a vaše tiskárna začala stávkovat? A aktuálně není nikdo, kdo by se na ní podíval? Důvodů, proč netiskne, může být celá řada. A nemusí jít jenom o problém spojený s tím, že došla náplň, vy koupíte třeba levné tonery OKI a vše bude v pořádku. Podívejme se společně na nejčastější závady, které se mohou domácích tiskáren týkat.

Tiskárna

Tiskárna

Špatně usazená náplň

Poměrně častý problém, který je spojený s tím, že daná náplň nemá správný kontakt s tiskárnou. Pokud jste kupovala nové tonery Konica Minolta do vaší tiskárny, ale ta stále hlásí, že zde nejsou, zkuste je vyjmout a opět umístit na své místo. Někdy se to stává. Po několika pokusech by mělo být vše v pořádku.

Zaseknutý papír

Také jeden z velmi častých problémů, který je spojený s domácím tiskem. Pokud pošlete dokument k tisku, ale následně se nic neděje, může to znamenat, že se někde zasekl papír. Riziková místa jsou hned tři. A to:

  • Podavač nových papírů
  • Válce tiskárny
  • Otvor pro vytisknuté stránky

Je vše správně připojeno?

Někdy se stane, že se vlivem manipulace uvolní konektor, pomocí kterého je tiskárna propojena s počítačem. Zkontrolujte, zda je po této stránce vše v pořádku. Ideální je konektor vypojit a opět zapojit. Pokud máte bezdrátovou, tedy síťovou tiskárnu, doporučujeme na svém počítači zkontrolovat, zda jste připojena ke stejné síti, jako vaše tiskárna. Tedy ke stejnému routeru, což je jedna z podmínek, aby dané spojení bez potíží fungovalo.

Jiná závada

Vyzkoušela jste všechny výše zmíněné rady, ale stále se nic neděje? A ani tiskárna na svém displeji, nebo prostřednictvím počítače nic nehlásí? Možná bude poškozena jenom určitá součástka. V takovém případě je vhodné odnést tiskárnu do servisu, který se na ní podívá – tedy s ohledem na její stáří a její cenu. Ne vždy se vyplatí tiskárnu opravovat, a to vzhledem k ceně těch nových.

Netiskne tiskárna? Toto mohou být hlavní důvody
5 (100%) 1 vote
Share.

About Author

Leave A Reply