Miláno – památky a atrakce

0

Současné počasí není nic moc a nabízí tři možnosti. Buď se uvelebíte na gauči a budete sledovat televizi a nedělat zhola nic, vypravíte se někde do wellness, kde protáhnete a ohřejete kosti v teplé lázni anebo se vydáte poznávat nová místa a města.

V Itálii je zima o něco méně krutější než u nás a momentálně je tam o pár stupňů tepleji. Tedy záleží také na tom, kam se vydáte. Tam kam vás chceme pozvat my (na sever) leží město Miláno, které určitě znáte alespoň z doslechu. Ne nebojte se, nemusíte být módní šílenec, abyste do hlavního města módy mohli zavítat. Je to druhé největší Italské město se spoustou možností, tudíž vám může nabídnout mnoho svých skvostů, které můžete obdivovat a žasnout.

Miláno bylo ve 3. století hlavním městem Římské říše, ve 12. století se stalo vévodstvím, kterému vládly rody Sforza a Viscinti. Ještě za jejich vlády se Miláno stalo střediskem italské renesance a nejmocnějším Italským státem. Pokud se o tomto úchvatném městě chcete dozvědět více a navštívit historická (dech beroucí) místa, pak se tam určitě vypravte. Je to rozhodně lepší, než sezení na gauči.

Nejznámější památky a atrakce Milána

  • Katedrála narození Panny Marie – je to pátá největší katedrála na světě

  • Sforzesco – jedná se o překrásný hrad s renesanční architekturou

  • La Scala – je jeden ze světově nejproslulejších operních domů

  • Kostel Santa Maria delle Grazie – patří k nejznámějším kostelům v italském Miláně

  • Královský palác v Miláně – současná podoba jak vnitřních, tak vnějších prostor částí paláce pochází z dob panování Marie Terezie

  • Via Monte Napoleone – pro ty, co si potrpí na módu. Jedná se velmi známou ulici v módní čtvrti a je to zároveň i sídlo světových návrhářů

  • Stadion San Siro abyste neřekli, že se vše točí jen kolem historických památek a módy, můžete zavítat na fotbalový stadion. Jedná se o domácí stadion dvou velkých fotbalových klub: AC Milán a Inter Milán. Zároveň je to jedno z nejproslulejších fotbalových hřišť.

Share.

About Author

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Leave A Reply