Lanzarote – ubytování, pláže, památky

0

Lanzarote je nejsevernější vulkanický ostrov Kanárských ostrovů a láká každoročně mnoho turistů. Ono se není čemu divit, neboť si tam na své přijde úplně každý. Ať už dáváte přednost opalování, koupání, potápění anebo prohlídce památek. Na Lanzarote najdete úchvatné pláže, fascinující krajinu, přírodní úkazy, památky. Na nudu si tam rozhodně turista ztěžovat nemůže.

Sopečná činnost, jež ostrov dříve utvářela vytvořila z Lanzarote místo s neuvěřitelně krásnými krajinnými scenériemi. Pokud se na tento cizokrajný ostrov vydáte, určitě si nenechte ujít tato místa:

Národní park Timanfaya

Národní park sestává z několika sopek, lávových polí a sopečných kuželů, které hrají různými odstíny červené, modré či žluté. Možná vás při toulkách parkem napadne otázka – zda se ještě stále nacházíte na Zemi. To vysvětluje, proč se právě zde točilo mnoho vesmírných filmů.

El Golfo a jezero Largo Verde

I zde na vás čeká úchvatná podívaná, jelikož na samém pobřeží se nacházejí zbytky prastarého sopečného kráteru, kterého vlivem počasí a povětrnostních podmínek zbyla už jen polovina. Jezero je zbarvené do sytě zelených odstínů díky specifickým mikroorganismům, které jezero obývají a společně s černou pláží, hnědočervenými skalami a modrými odstíny moře vytváří dech beroucí kontrast.

Pláže, které si užijete celý rok

První, co chce člověk udělat, když vystoupí z letadla je ubytovat se, najíst se, osprchovat se a odpočinout si ideálně někde na pláži a vrhnout se do moře. Na Lanzarote se nachází více než 500 pláží všech tipů i barev. Některé jsou spíš romantické, jiné adrenalinové, ale všechny do jedné krásné. Tudíž vybrat to nejlepší není ani možné.

Nejznámější pláže na Lanzarote

  • Playa Grande

  • Playa Bajo el Risco

  • Playa de Famara

  • Playa de La Cantería

  • Playa Flamingo

  • Playa de Las Cucharas

  • El Jablillo

  • Playa La Francesa

Share.

About Author

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Leave A Reply