Je lepší porouchaný elektrospotřebič opravit, nebo pořídit nový?

0

Když si pořídíte do domácnosti elektrospotřebič, který vám ulehčí spoustu práce, musíte počítat s tím, že se časem opotřebuje a možná se také u něho objeví závada. V takovém případě je třeba dobře odhadnout, co se vám více vyplatí. Jestli si koupit nový, nebo nechat porouchaný spotřebič opravit. Díky cenám náhradních dílů oprava kolikrát vychází výhodněji.

Oprava spotřebiče

Oprava spotřebiče

Oprava spotřebiče vám uspoří finance

Dnes není problém koupit i prostřednictvím webových stránek náhradní díl na pračku, sporák nebo troubu. Jejich potřeba mezi zákazníky je celkem dobře zmapovaná a nabídka dokáže uspokojit poptávku po nejčastěji měněných součástkách. Možná si řeknete, že to nemá cenu nechat vyměnit, protože ceny některých spotřebičů opravdu nejsou vysoké. Jenže kdo myslí ekonomicky, ten počítá dobře své finance, jenž by musel vynaložit na nákup nového produktu.

Jaké jsou nejoblíbenější značky elektrospotřebičů?

Oprava je skutečně výhodnější po všech stránkách. A uspořené peníze lze přece v domácnosti využít na něco jiného. Nikdo není tak bohatý, aby své peníze vyhazoval zbytečně. Mezi nejčastěji prodávané značky spotřebičů patří Zanussi, AEG či Electrolux. Vybrané náhradní díly Elektrolux jsou dodávány co nejdříve po tom, co si je zákazník objedná – většinou do druhého dne. Nemusí tedy zbytečně dlouho čekat na to, až bude jeho spotřebič opět provozuschopný.

Opravy svépomocí díky velké nabídce součástek

S některými opravami si poradí i zručný domácí kutil, který rozumí elektrice. Třeba u tělesa na ohřívání musí zjistit, jestli není přepálené pomocí ohmmetru. Pokud naměří o hodně větší odpor nebo naopak žádný, jisté je, ohřívací těleso nefunguje. V takovém případě už si jen stačí vybrat z bohatého výběru náhradních dílů pro pračky, trouby či sporáky. V nabídce jsou gufera pro pračky, ohřívací tělesa do trouby, tlumiče, těsnění, náhradní hadice pro pračky, klínové řemeny, motorové uhlíky. Prakticky se jedná o ty součástky, které se nejvíce kazí.

A co? Kupujete nové, nebo necháváte své elektrospotřebiče opravit?

Zdroj obrázka:
JPRFPhotos / Shutterstock.com

Share.

About Author

Leave A Reply