Jak zjistit velikost prstenu

0

Chcete potěšit sebe či své blízké krásným prstenem a přemýšlíte o způsobu, jak určit velikost prstenu? Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou vybrat přesně padnoucí prsten.

Navštivte klenotnictví

Zajít do klenotnictví je nejjednodušší způsob, jak zjistit velikost prstenu. Tato metoda je skvělá, pokud si chcete koupit prsten pro sebe nebo pokud obdarovaný ví, jaký dárek mu chcete věnovat. V klenotnictví vám nejen zjistí velikost prstenu, můžete si ho tam rovnou koupit. Pokud má být ale jako dárek překvapení, tato metoda bude pro vás nepoužitelná.

Změřte prsten ze šperkovnice

Dalším ze způsobů, jak zjistit velikost prstenu, je podívat se do šperkovnice obdarované a nenápadně a rychle změřit velkost některého prstenu.  Při měření obvodu či průměru prstenu měřte vždy jeho vnitřní stranu.  Dobrý nápad je rychle si obkreslit vnitřní i vnější obvod prstenu.  Pro větší přesnost raději obkreslete prsten vícekrát.

Nenápadně se vyptávejte

Máte-li na nákup prstenu dostatek času, nenápadně se vyptávejte obdarované. Můžete také použít různé lsti. V každém případě je třeba být trpěliví kreativní a hlavně nenápadní. Je dobré si najít pomocníky, které zasvětíte do svého tajemství a kteří vám mohou pomoci.

Změřte velikost nenápadně

U této metody je třeba jednat nenápadně a rychle. Změřte velikost například během hry – k měření vám poslouží provázek nebo stužka. Navlékněte provázek pod měřený prst, rychle ho obtočte a lehce utáhněte. Potom rychle vyznačte ve středu prstu na provázek tužkou bod tak, abyste označili obě jeho části. Povedlo se? To nejtěžší máte za sebou. Stačí už pouze v klidu natáhnout provázek a rovnoměrně přiložit k pravítku.

Odhadněte velikost porovnáním rukou

Nevyšla vám žádná z metod? Potom je třeba velikost prostě odhadnout. K tomu vám poslouží porovnání své ruky s rukou obdarovaného. Odhad nemusí vždy sedět, proto je dobré vybrat raději velikost trochu menší. Upravit menší prsten na větší je totiž jednodušší.

Přejeme vám hodně štěstí při zjišťování velikosti prstenu!

Zdroj foto: https://pixabay.com/photos/wedding-rings-engagement-rings-3611277/

Share.

About Author

Leave A Reply