Jak vybrat toner do tiskárny?

0

Ať už používáte tiskárnu v zaměstnání nebo v domácí kanceláři, čas od času budete potřebovat doplnit toner. Zde se nabízí otázka, který vybrat? A podle čeho se orientovat, kdybyste chtěli ušetřit? Pojďme se podívat na to, jaké se vám nabízejí možnosti.

Tonery

Tonery

Co je to toner?

V první řadě bychom si měli vysvětlit, co to toner vlastně je. Jedná se o černý nebo barevný prášek, jenž je elektrostaticky během tisku v tiskárně nanášen na nosné médium a poté zapečený v zapékací jednotce pomocí tlaku a teploty. Jistě jste si všimli, že z tiskárny papír vyjedete poněkud teplý. Dříve se tonery do tiskárny používaly tak, že je uživatel nasypal z láhve do nádrže ve stroji. Dnes se již prodávají uzavřené kazety s práškem. Je to pohodlnější a čistější manipulace. S novým tonerem se doporučuje koupit také nový válec.

Originální toner je zárukou kvality

Když si vybíráte nový toner, obvykle se budete řídit modelem tiskárny. Jestliže máte v kanceláři tiskárnu HP, pak budete pro ni potřebovat originální tonery HP. Je to dobrá varianta. Nabízí se však ještě další možnost, jenž bývá velmi často levnější, a tím také oblíbená mezi uživateli. Lze si totiž koupit alternativní nebo kompatibilní toner, který nabízí kvalitní a levný tisk. Obvykle nahrazuje originální.

Kompatibilní toner nabízí úsporu nákladů na tisk

Až si budete vybírat nové tonery do tiskárny, za vyzkoušení jistě stojí koupit si pro změnu kompatibilní laserový toner od osvědčeného prodejce s bohatými zkušenostmi. Takový toner dokáže uspořit až 75 % ceny. A to už se jedná o zajímavou částku peněz, které budete moci využít na pořízení něčeho jiného. Kvalitou tisku se kompatibilní toner velmi často blíží kvalitě originálu.

Rádi byste tiskli levně a kvalitně? Pořiďte vaší tiskárně kompatibilní toner s doživotní zárukou a s řadou spokojených uživatelů.

Zdroj obrázku:
antpkr / Shutterstock.com

Share.

About Author

Leave A Reply