Jak vybrat správný make-up? Rádi vám poradíme.

0

Už se vám určitě stalo, že jste si koupila make-up a posléze zjistila, že se k vaší pleti vůbec nehodí. Make-up je základ, je to něco jako „malířské plátno“, na které budete nanášet barvy. Jeho úkolem není vytvořit „nový obličej“, jde o sjednocení tónu barvy pleti, kterou máte.

Pokusíme se vám poradit, jak si make-up vybrat správně.

Podtón pleti

Podtón pleti byste měly určit jako první – základní jsou dva: teplý a studený. Studený podtón je narůžovělý až slonovinový. Teplé podtóny mají nádech zlatavé či nažloutlé barvy. Pokud si nejste jistá, můžete pracovat se dvěma (výjimečně více) make-upy, které smícháte a nanesete na pleť.

Odstín make-upu

Odstín by se měl co nejvíce podobat barvě vaší pleti. Rozhodně se doporučuje nezkoušet si jej pouze na ruku, ale přímo na pleť, ideálním místem je hrana spodní čelisti a přechod ke krku.Dejte si proto pozor na umělé osvětlení v obchodě, které může barvu make-upu výrazně zkreslovat. Váháte-li mezi dvěma odstíny, vyberte ten světlejší z nich. Hlavně na konci léta a na podzim musíte počítat s tím, že vaše pleť ještě trochu vybledne.

Typ vaší pleti

Suchá a citlivá pleť potřebuje lehký make-up, který ji rozjasní, pro mastnou pleť je vhodný make-up matující a více krycí, nejlepší je, pokud se při kontaktu s pletí mění v pudrovou vrstvu. Výběr hlavně neuspěchejte, rozmyslete si například, jak moc potřebujete, aby make-up kryl. Pokud máte pleť bez výrazných nedokonalostí, stačí lehký tónovací krém pro sjednocení odstínu pleti, v opačném případě je nutný krycí make-up.

Korektory

Abyste docílila skutečně dokonalého make-upu, použijte na pupínky či skvrnky korektor. Jestliže korektorem potřebujete zamaskovat kruhy pod očima, vyberte odstín, který je o něco světlejší než vaše pleť a opatrně aplikujte „vťukáním“ do pokožky.

Zdroj foto: https://pixabay.com/photos/woman-portrait-face-skin-make-up-3096664/

Share.

About Author

Leave A Reply