Jak vybrat školní tašku pro prvňáčka?

0

Batoh odchází s dítětem ráno a zůstane s ním po celou dobu, dokud se dítě nevrátí domů. Je důležité vybrat ten správný, který vydrží veškerou hmotnost všech knih, svačiny, pití a jiných školních potřeb. Jak správně vybrat úplně první tašku pro naše dítě?

Ramenní popruhy

Všímejte si popruhů, které jsou široké a polstrované – pomáhají rovnoměrně rozdělit hmotnost a snižují riziko svalového napětí nebo zranění.Úzké popruhy a brašny s jedním páskem předávají příliš velký tlak na malou plochu těla. Některé batohy jsou vyráběny s opaskem nebo hrudním páskem, který poskytuje dodatečnou podporu. Při nastavování popruhů pro vaše dítě se ujistěte, že batoh přiléhá těsně k tělu a není nakloněn dolů.

Polstrování

Zadní strana batohu a jeho ramenní popruhy by měly být vždy polstrované pěnou. Při výběru kontrolujte pohodlí, podporu a kvalitu provedení. Jednoduše polstrování stlačte a počkejte, až se pěna vrátí do původního tvaru. Pokud se do původního tvaru nevrátí, batoh s tímto provedení není pro vaše děti vhodný.

Vnitřní prostor

Je důležité, aby batoh měl uvnitř dost prostoru – děti si učebnice a sešity nosí ve velkých pořadačích, jejich penály jsou většinou třípatrové, plné tužek, pastelek a fixů. Dalším důležitým prvkem jsou kapsy na zip, kam si dítě odloží například čip na obědy, průkazky apod.

Materiály a doplňky

Syntetické tkaniny, jako je nylon nebo polyester, jsou odolnější vůči vodě, proto vybírejte batohy s tímto materiálem – děti často vylijí do batohu pití. Kvalitní zipy, které se hladce zapnou a nezachytávají látku daleko déle vydrží oproti suchému zipu. Taktéž reflexní prvky jsou důležité – v zimě je ráno venku ještě tma, když jdou děti do školy.

Je důležité, aby žádný batoh nebyl přetěžován, děti v první třídě mají slabá záda, kterým často dělá problém takovou tíhu unést. Využívejte skříněk ve škole, pokud možno se domluvte s kantory, aby si děti těžké knihy nechávaly pod lavicí a tím batohu a svým zádům odlehčily.

Share.

About Author

Leave A Reply