Jak vybrat pánské plavky

0

Teploty venku už postupně šplhají i k 15 až 20 stupňům Celsia. Nebude to trvat dlouho a o slovo se postupně přihlásí léto. Dny se prodlouží a venku se ještě více oteplí. My si konečně užijeme sluníčka do sytosti a samozřejmě nás to bude neskutečně lákat k vodě. Máte už ale připraveno veškeré vybavení týkající se takovéhoto počasí? Pokud ne, pak rozhodně začněte nakupovat už nyní s předstihem. Nic nezkazíte a možná narazíte ještě na některé značně zlevněné zboží. Základem letní výbavy jsou bezesporu plavky. Jak vybrat ty správné? Třeba podle následujících aspektů.

Střih a délka nohavic

V první řadě se zaměřte na střih. Na trhu totiž najdete pánské plavky ve spoustě hrůznějších provedení. Obecně ale platí, že se rozlišují dvě základní, a to plavky bez nohaviček a s nimi. První model byl neskutečně rozšířený v minulosti. Do vody se prakticky v ničem jiném nechodilo. Dnes jsou tyto plavky označeny anglickým výrazem brief. Ty s nohavičkami se rozlišují dle jejich délky. Ty s titěrnými nohavičkami se označují jako trunks, s delšími aquashort nebo boxers. Pokud máte plavky s dlouhými upnutými nohavicemi, pak jde o variaci jammer.

Upnuté, nebo volné?

I tuto otázku je zapotřebí zodpovědět. V současné době se stále u mužů objevují ve větším zastoupení takzvané koupací šortky. Jde prakticky o pánské kraťasy, které se vyznačují speciálními materiály vhodnými do vody. Nejčastěji jde o materiály umělé, jež rychle schnout a část namáčení jim nijak výrazně nevadí stejně jako sůl při koupání v moři.

Vzhledově musí zaujmout!

Je úplně jedno, jestli nakupujete teplákové soupravy pro volný čas nebo plavky či jiné oděvy. Prostě musí dokázat zaujmout. Proto v každém případě dbejte i na barevné provedení plavek. Tady se nejčastěji pánové rozhodují, jestli volit spíše konzervativnější modely, nebo naopak plavky značně extravagantní. 

Share.

About Author

Leave A Reply