Jak se zbavit deprese

0

Dnes nebude řeč o depresi, jako takové, která je označována za velmi vážnou psychickou chorobu, při které by měl dotyčný vyhledat odbornou pomoc. Dnes bude řeč o smutku, splínu, špatné náladě – často hovorově označováno za „depky“.

Velmi často se špatná (skleslá) nálada objevuje právě na podzim. Přinášíme vám tipy, jak je jí zbavit a začít se zase cítit lépe.

Zbytečně nezveličujte

Snažte se nevidět všechno tak černě, jak to na první dojem vypadá, a nedělejte z komára velblouda. To, že jste například zrovna přišli o práci, není konec světa a bezdomovec z vás určitě nebude.

Nemyslete pořád negativně

I když každý den není posvícení, neznamená to, že se budete mít do konce života špatně. Snažte se nemyslet negativně a myslete na světlé zítřky. Ne nadarmo se praví, že ve všem špatném je i něco dobrého.

Zabavte se

Neseďte doma mezi čtyřmi stěnami a běžte do společnosti. S kamarádkou na kafe, do kina, zacvičit si a cokoliv jiného vás napadne. Naplánujte si zábavu, nikoliv samotu. ¨

Běžte do přírody

Příroda je učiněný balzám na duši. Vyrazte někam do přírody, pokud to zrovna počasí umožní a kochejte se kouzlem podzimu. Poslouchejte ptáky, vnímejte vůně, jak zurčí potůček a jiné krásy přírody.

Odpočívejte

Skleslost, vyčerpanost a neschopnost se radovat z maličkostí nezřídka pramení z přemíry stresu a práce. Naučte se vypínat a odpočívat. Ať už s knížkou v ruce nebo při poslechu hudby. Uvařte si voňavý a chutný bylinkový čaj a udělejte si pauzu.

Nenimrejte se v minulosti

Tím, že se budete přehrabovat v minulosti a říkat si, co by bylo, kdyby…nic nezměníte. Jen si tím ubližujete. Pokud jste udělali nějakou chybu, poučte se a běžte dál.

Vytvořte si denní režim

Je-li váš život jeden velký chaos, pak nezbývá, než začít plánovat a vytvořit si pevný řád. Tyto rituály leč se zdají na první dojem nudné, pomáhají chránit tělo i duši před kolapsem. Neberte si toho na sebe příliš hodně.

Jak se zbavit deprese
Share.

About Author

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Leave A Reply