Jak na obtěžující sluneční paprsky? Tyto 3 cesty pomohou

0

Slunce je pro každý živý organismus velmi důležité. A to i pro nás. I proto, že je zdrojem potřebného denního světla, které je ideální dostat do interiéru. Problém ale může nastat ve chvíli, kdy nás sluneční paprsky začnou oslňovat, nebo kdy začnou interiér nepříjemně ohřívat. Jak tento problém rychle a efektivně vyřešit? Poradíme vám.

Střešní rolety

Střešní rolety

Rolety jsou klasikou

První možností, kterou se vydat jsou zcela určitě rolety. Ty dnes můžeme označit za populární klasiku. I když i ta prošla celou řadou různých změn. Jak s ohledem na jednoduchost jejich použití, tak třeba s ohledem na design. Navíc si můžete být jisti, že tuto možnost zastínění snadno použijete také v podkrovních bytech. A to z důvodu, že existují i rolety pro střešní okna. Zaujmou jak jednoduchostí své instalace, tak i snadným použitím. Kdykoliv se objeví sluneční paprsky, tak stačí zatáhnout a problém je vyřešen.

Žaluzie jsou hitem

Druhá možnost, na kterou se společně podíváme, jsou žaluzie. Ty můžeme označit za velký hit, jelikož se jedná o jedno z nejpopulárnějších řešení. To proto, že mají hned několik předností. První je určitě celková univerzálnost, kdy je lze použít na okna téměř jakýchkoliv rozměrů. Mezi další klady patří:

  • Jednoduchá montáž
  • Nízká pořizovací cena
  • Snadná údržba i obsluha

Zkuste také markýzu

Tato varianty se týká jenom těch lidí, kteří bydlí v rodinných domech. Je třeba si uvědomit, že sluneční paprsky nemusíte nutně zastavovat jenom u vašeho okna. Je možné zastavit je i dříve, před ním. V tu chvíli vám mohou přijít vhod praktické markýzy. Jejich instalací zajistíte nejenom to, že slunce nebude přímo pronikat do vašeho interiéru. Díky nim si budete také moci v klidu, a hlavně ve stínu posedět u na vaší terase. To je druhé plus, které toto řešení má. I tady je samozřejmostí poměrně jednoduchá instalace i snadná obsluha.

 

Share.

About Author

Leave A Reply