Diplomatem za všech okolností

0

Ocitáte se tváří tvář člověku, kterému byste nejraději řekli svůj pěkně ostrý názor, ale nemůžete, protože je to váš šéf nebo klient? Vře to ve vás a máte pocit, že stačí jedno slovo a vybouchnete? Uklidnit se vám v daném okamžiku přijde jako sci-fi?

Rozdýchejte to

Prvním krokem je hluboký nádech a výdech nosem. Dostatečné okysličení mozku a chvilka na rozmyšlenou vám zabrání říci nebo udělat něco, co by vás mohlo později mrzet. Největším uměním pro vás bude poker face, který rozhodně musíte mít. Nechcete, aby vaše mimika prozradila, že z vás uvnitř stává Hulk. Tuhle diplomatickou chvilku máme úspěšně za sebou. Teď si odejděte na toaletu.

Vteřiny samoty

Bude to pro vás záminka, jak získat pár minut na uklidnění. Zhluboka dýchejte a opláchněte si obličej studenou vodou. Osvěží vás a zklidní vnitřní žár, který rozpálil oponent či situace, ve které jste se před chvílí ocitli. Minuty, které vám rychle ubíhají, můžete využít k počítání.

Matematika jako lék

Počítejte od 10 do 1 pomalu a ještě pomaleji. 10 vteřin, které zaměstnají váš mozek natolik, že zapomenete na nepříjemnosti, které jste nechali před dveřmi toalety. Počítat můžete i ve chvíli, kdy hádka či situace graduje a potřebujete „upustit páru“, potřebné je jen zkrátit interval na 3,2,1. Čísla odříkaná pozpátku mají svůj důvod. Vědci zjistili, že mají vyšší uklidňující účinky než běžná číselná řada.

Čerstvý vzduch tou správnou volbou

Po odchodu práce se v myšlenkách vracíte k nepříjemnostem, které vás nenechaly klidnými? Než nasednete do auta, projděte se. Procházka vám udělá dobře i při jiných stresových situací. Vyčistíte si hlavu. Během procházky myslete pouze na věci, které vám dělají radost.

Dostatek sněhu na sněhuláka nebo udělat pořádnou koulovačku – to je přece mnohem zábavnější než stres a naštvanost.

Zdroj foto: https://pixabay.com/cs/stres-úzkost-deprese-nešťastný-2902537/

Share.

About Author

Leave A Reply