Co je potřeba udělat pro dokonalou selfie?

0

Pořídit si fotku sám sebe není dnes již nic nemožného. Lidé se fotí dnes a denně. Jenže ne o každé fotografii lze prohlásit, že je opravdu povedená. Selfie de facto představuje typ autoportrétu pořízeného především díky kvalitního mobilního telefonu. Fotit se můžete vlastní rukou, ale i selfie tyčí – vaše prodloužená ruka. Přinášíme vám pár triků, jak takovou dokonalou selfie pořídit.

V hlavní roli světlo

Ať už fotíte v interiéru či exteriéru, důležité je správné světlo. Zkontrolujte si tedy nastavení a snažte se v interiéru o co nejlepší osvětlení.

Pozadí

Mít na fotografii krásnou tvář, kde je v pozadí hromada oblečení a jiný nepořádek, by nebylo asi příliš dokonalé. Proto zkontrolujte pozadí.

Upravte se

Fotit se s rozcuchanými vlasy a neumytým obličejem hned po ránu by nebyl zrovna nejlepší nápad. Zkrátka se hoďte do pucu. Budete-li sami se sebou spokojení, focení půjde lépe.

Uvolněte se

Být křečovitý na fotografii by na půvabu nepřidalo. Myslete na něco hezkého, uvolněte se, bavte se. O nic nejde.

Najděte správný úhel

Zkuste se vyfotit ze všech možných stran i úhlu. Pak se na fotky podívejte a vyberte ten, který se vám zdá nejlepší. Výhodou je, že nepovedené fotky můžete ihned smazat.

Foťte a foťte

Prostě foťte, cvakejte, zkoušejte, buďte kreativní a využívejte různé optické klamy, používejte rekvizity. Z velkého množství nafocených fotek se bezpochyby najde minimálně jedna, která bude top.

Buďte sebevědomí

Pokud se fotíte úplně sami doma a bez přátel, není se čeho stydět. Prostě se pořádně rozparáďte, třeba si k focení pusťte hudbu. Nebojte, nikdo vás nesleduje. Všichni uvidí pouze výsledek, který nakonec pustíte do světa – nikoliv proces a nepovedené fotografie.

Share.

About Author

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Leave A Reply