4 tipy na kultovní sluneční brýle

0

Sluneční brýle se dnes prodávají prakticky na každém rohu. Většina z nich se ovšem vyznačuje pochybnou kvalitou a také nelichotivým vzhledem. Jestliže se chcete odlišit od ostatních a vsadit na vysokou kvalitu, vyplatí se sáhnout po některém z kultovních modelů slunečních brýlí. My se na 4 nejznámější podíváme v následujících řádcích.

Tradiční kolekce Wayfarer

Znáte Ray-Ban Wayfarer? Možná ano, vždyť tato kolekce se objevila v různých provedeních už v roce 1956! Už tehdy se tyto tradiční brýle nosily s velkou oblibou. Jejich znovuzrození přišlo v osmdesátých letech. Hlavním typickým znakem těchto brýlí je poměrně charakteristické vykrojení a demonstrace jakéhosi přechodu mezi tenkými kovovými a silnými plastovými obroučkami. Lidé mající ve tváři spíše jemnější rysy je určitě ocení. 

Ray-Ban ERIKA CLASSIC HAVANA COLLECTION RB4171

Ray-Ban ERIKA CLASSIC HAVANA COLLECTION RB4171

Aviator nejen pro piloty

A co takové pilotky? Brýle z kolekce Ray-Ban Aviators měly za úkol zakrýt oblast oka, co možná nejdůkladněji to lze. Pilotův zrak měl být ochráněn úplně dokonale. Postupem času se ale jejich obliba zvýšila tak, že si je lidé prostě zamilovali. Americký generál McArthur se jimi proslavil více než kdokoli jiný. Optimální jsou pro obličeje čtvercového charakteru.

Dior REFLECTEDP S6D

Dior REFLECTEDP S6D

Browline jako klasika padesátek

Padesátá léta se vyznačovala mnoha charakteristickými rysy. Jedním z nich se stal zcela jistě i styl slunečních brýlí s názvem Browline. Jejich plastové obroučky umí dokonale kopírovat tvar tváře. Kombinují se standardně s kovovými spodními částmi. Ideální jsou pro lidi s trojúhelníkovitým tvarem obličeje. Kompenzují bez problémů veškeré nedostatky.

Teashades jako triviální elegance

Od konce šedesátých let se začaly prosazovat právě tyto sluneční brýle. Výborné jsou pro podlouhlé obličeje. Počítejte ale s jejich nejmenší formálností. Nosit je do společnosti nemusí být vždy nejvhodnější.

Share.

About Author

Leave A Reply